5 הרגלים שגורמים נזק לשיניים שלנו

אצל כל אחת ואחד מאיתנו ישנם הרגלים רעים שפוגעים בשיניים שלנו באופן חמור מאוד. פעמים רבות אנחנו אפילו לא שמים לב אליהם.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, על מנת להזכיר לכם מהם ההרגלים האלה ולמה כדאי להימנע מהם.

1.לעיסת קרח

גריסת הקרח מגרה את הרקמה הרכה שבתוך השן, מה שעלול לגרום לכאבי שיניים חמורים שיכולים להימשך זמן רב. אז בפעם הבאה שיתחשק לכם ללעוס משהו, עדיף שתלעסו מסטיק.

2.חריקת שיניים

במידה ואתם תפתחו את ההרגל הזה, אז תשימו לב שקשה מאוד להיפטר ממנו. 

חריקת שיניים נגרמת בדר"כ בשל מתח נפשי או הרגלי שינה לא נכונים וזה מה שהופך את ההרגל הזה לכלכך קשה לשליטה. מסטיק יכול לרכך את המגע בין השיניים וכמובן טיפול נפשי יהיה הכרחי לא רק בשביל השיניים.

3.ממתקי גומי

כמו שכולם יודעים, כל מאכל עם כמות גדולה של סוכר הורס את השיניים, אך הבעיה של ממתקי הגומי היא שהם מדביקים לשיניים את הסוכר והחומצה שבאה איתו במשך שעות, מה שמגדיל את הנזק פי כמה וכמה מאשר אכילת ממתק אחר עם אותה כמות סוכר.

4. שימוש בשיניים לפתיחת מוצרים

מי מאיתנו לא משתמש בשיניים כדי לפתוח דברים? פתיחה של בקבוקי בירה או שקיות מזון אולי יכולה להיות קלה יותר, אבל זה מסוג הדברים שגורמים לכל רופאי השיניים להזדעזע. מדי יום מגיעים אלינו למרפאה מטופלים אשר שברו או סדקו את שיניהם בעקבות זה שהם ניסו לפתוח משהו.

5. שתיית קפה

לא הרבה יודעים, אבל השיניים שלנו הופכות ונהיות צהובות עם הזמן בעקבות שתייה רבה של קפה. הבעיה הזאת הינה פחות חמורה מכיוון שיש היום מגוון הלבנות שיניים שיכולות להחזיר את הלובן הטבעי של השיניים שלכם.